Ramię Gold Note B-7 CERAMIC


Ramię wykonane z zastosowaniem tytanu i ceramiki

Dobrze zaprojektowane ramię powinno pracować doskonale z każdą wkładką. Powinno być łatwe w instalacji i użytkowaniu. Wyobraź sobie do tego najlepszej jakości materiały i elegancki wygląd - oto ramię B-7 Ceramic.

Ręcznie wykonane w Włoszech z wielką starannością i precyzją dla uzyskania jednego celu - ma pozwolić wkładce zagłębić się głęboko w winylowym środowisku by wydobyć najdrobniejsze detale i uzyskać pełne naturalne brzmienie.

Zawieszenie B-7 Ceramic oparte jest na czterech ceramicznych mikro-łożyskach wyprodukowanych w Niemczech przez GRW. Każde z nich jest osobno osłonięte i odizolowane w celu zachowania doskonałej precyzji prowadzenia ramienia - to najważniejszy czynnik zapewniający bezgłośną pracę ramienia, i pozwalający wydobyć każdy niuans brzmieniowy z płyty winylowej.

Za pomocą dwóch dwumilimetrowych mikro-śrub można również regulować azymut headshella w celu niwelacji niedokładności ustawienia wspornika igły.

Tylna część ramienia jest tłumiona za pomocą silikonowej opaski w celu wyeliminowania niepożądanych drgań. Dwuelementowa przeciwwaga ze stali nierdzewnej umożliwia zainstalowanie większości wkładek (do 15 gr).Tylna część ramienia jest tłumiona za pomocą silikonowej opaski w celu wyeliminowania niepożądanych drgań.

Łożyska ceramiczne o wyjątkowo niskim współczynniku tarcia mogą być ręcznie regulowane w pionie za pomocą śrub ze stali nierdzewnej, za prowadzenie ramienia w płaszczyźnie poziomej odpowiadają dwa mikro-łożyska kulkowe zamontowane bezpośrednio w trzpieniu ramienia.

23 milimetrowa średnica trzpienia ramienia B-7 Ceramic pozwala na jego montaż w każdym gramofonie, gwarantując poprawę jakości brzmienia i maksymalną przyjemność ze słuchania muzyki.

Łatwość montażu w dowolnym gramofonie zapewniona jest dzięki efektywnej długość ramienia B-7 Ceramic wynoszącej 242 mm oraz niewielkiemu 19 mm zwisowi tylnej części ramienia.

Specyfikacja techniczna

Podstawowe dane

Typ: 9” Ball Bearing Tonearm
Effective length: 242mm
Overhang: 19mm
Offset: 24°
Ramię (rurka): stop tytanu, wykonanie z 6 sekcji o zróżnicowanej średnicy
Trzpień: 23mm
Masa efektywna ramienia: 10g
VTF: 0.186N (19g)
VTA: adjustable on collar
Winda: hydrauliczna
Anti skating: ciężarek
Azymut: regulowany
Wewnętrzne przewody: AWG36 Hyper Litz shielded 99,9999% OFC
Zewnętrzne przewody: 1,5m custom 5 pole DIN/RCA

Specyfikacja

Długość całkowita: 325mm
Waga całkowita: 380g

Wykończenia

Silnik, docisk: Aluminium lub czarne anodowane aluminium
Ramię: Tytan
Przeciwwaga: Stalowa
Winda: Chrom

Akcesoria opcjonalne

Gold Note Phono Cable (w zestawie)
Gold Note Phono Plus
Gold Note Phono Extra
Gold Note Phono il Magnifico

POZNAJ RÓWNIEŻ

inne produkty Gold Note