Gramofon Gold Note MEDITERRANEO X


Mediterraneo X - to tutaj przeszłość spotyka się z przyszłością. Czerpiąc inspirację z ikonicznego już modelu Mediterraneo, ten innowacyjny gramofon łączy tradycję z nowoczesną technologią, aby zadowolić miłośników analogowych brzmień dzięki najnowocześniejszym funkcjom high-end

Wszystkimi funkcjami gramofonu można sterować za pomocą panelu dotykowego, który umożliwia precyzyjną regulację prędkości i momentu obrotowego silnika, aby zapewnić idealną synchronizację z rodzajem płyty i odtwarzaną muzyką. Nowością jest funkcja timera, która rejestruje czas używania igły, dzięki czemu można monitorować jej zużycie. Wykonany z obrabianego maszynowo, litego aluminium talerz ma kompozytową konstrukcję dzięki dodatkowi POM w celu zminimalizowania wibracji. Waży łącznie 7 kg, gwarantując doskonałą stabilność i idealną precyzję prędkości obrotowej.

Plinta składa się z trzech warstw: aluminiowej płyty, talerza ze stali nierdzewnej o grubości 3 mm i dolnej podstawy wykonanej z litego włoskiego drewna, który odtwarza krzywą łańcuchową - słynny kształt zapożyczony przez Gold Note z dzieł Michała Anioła i Galileusza, który został zastosowany w gramofonach, aby uzyskać maksymalną możliwą sztywność strukturalną przy stałej masie i wymiarach, umożliwiając gramofonowi osiągnięcie wyjątkowego poziomu wydajności pod względem szczegółowości, dynamiki oraz reprodukcji dźwięku.

Trzy stylowe stopki stworzone z anodowanego aluminium, z możliwością regulacji wysokości. Z tyłu gramofonu znajdują się najwyższej jakości złącza RCA. Do każdego Mediterraneo X dołączany jest kabel gramofonowy.

Gramofon Mediterraneo X posiada napęd paskowy i zasilany jest przez autorski system sterowania, który bazuje na mikrokontrolerze Quadral-Core i wzbogacony w konwerter audio. Takie rozwiązanie zapewnia idealne działanie silnika synchronicznego 12V, bez zbędnych wibracji czy fluktuacji prędkości. Obroty silnika 33/45 są sterowane elektronicznie a wszystkie ustawienia są zapisywane w pamięci gramofonu.

Specyfikacja techniczna

Podstawowe dane

Kołysanie i drżenie dźwięku: <0,1%
Szum: -82 dB
Prędkości obrotowe: 33 1/3 i 45 rpm +/-0,1%
Zmiana prędkości: elektroniczna z precyzyjną regulacją
Przeniesienie napędu: czarny, elastyczny pasek wykonany z EPDM
Silnik: silnik synchroniczny 12V
Talerz: aluminium z POM o wysokiej gęstości (45mm, 7Kg)
Oś talerza: Split-Spindle™
Łożysko: kulkowe, ceramiczne 4,3mm
Ramię: B-7 Ceramic X
Pokrywa: przydymiony akryl
Pobór mocy: 20 W

Wymiary i waga

Wymiary: 470mm szer. | 210mm wys. | 360mm gł.
Waga: 25 kg

Wykończenia

Dolna plinta: W kolorze płatków złota (gold leaf) lub włoskiego orzecha
Górna płyta: Czarna, lakierowana płyta aluminiowa
Elementy metalowe: Czarne anodowane aluminium
Talerz: Czarne aluminium

POZNAJ RÓWNIEŻ

inne produkty Gold Note